آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

 استفاده از ظرفیت علم و فناوری در راستای طرح‌های اولویت‌دار کشور

 استفاده از ظرفیت علم و فناوری در راستای طرح‌های اولویت‌دار کشور

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در یک‌صد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای عتف حل مشکلات کشور را اولویت طرح‌های پژوهشی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از ایرنا از سازمان تات، مجتبی خیام نکویی با اشاره به اعلام آمادگی رئیس جمهور جهت شرکت در جلسات شورای عتف، بر اهمیت تصمیم‌گیری در اجرای طرح‌های پژوهشی با اولویت حل مشکلات کشور در این شورا تاکید کرد. رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اهمیت بحث توسعه علمی و فناوری خاطرنشان کرد: خودکفایی کشور در تولید علم و فناوری؛ مدیریت راهبردی نظام علم، فناوری و نوآوری را بیش از پیش نمایان ساخته است.

وی افزود: طراحی، برنامه‌ریزی و ساماندهی طرح‌های کلان ملی، زمینه ساز تحرک بلندمدت و پیشرفت و توسعه پایدار علم و فناوری در کشور خواهد بود.

خیام نکویی با تاکید بر اینکه در اجرای طرح‌های پژوهشی باید از تمام ظرفیت علم و فناوری کشور استفاده شود، تصریح کرد: از نیروی انسانی دانشگاه‌ها، پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری و ظرفیت پژوهشی در راستای اجرای طرح‌های اولویت داری که به حل مشکلات کشور کمک می‌کند استفاده شود.

وی ادامه داد: امروز، اعتبارات عمده در اختیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و باید این معاونت در کنار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درگیر اجرای این طرح‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید