آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, پرورش دهندگان ملکه و زنبور, جلد نشریات, دسته‌بندی نشده, عسل درمانی, عسل های شاخص ایران, کارگزاری بیمه, گالری زنبورداران پیشرو, لوازم زنبورداری, مقالات, مقالات نشریه, ویدئوها

به همت دانش‌بنیان‌ها محقق شد؛ راه‌اندازی خط تولید محصول جایگزین آفت‌کش‌های شیمیایی

راه‌اندازی خط تولید محصول جایگزین آفت‌کش‌های شیمیایی

به همت دانش‌بنیان‌ها محقق شد؛

راه‌اندازی خط تولید محصول جایگزین آفت‌کش‌های شیمیایی

 یکی از زیرمجموعه‌های یک شتاب‌دهنده دانش‌بنیان در کشور موفق به طراحی، تولید و راه‌اندازی کامل خط تولید یک محصول نوآورانه جایگزین برای سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی شد که ضمن حفظ محیط زیست به افزایش بهره‌وری و کیفیت محصولات کشاورزی کمک می‌کند.

مسعود عباسی مدیرعامل این شتاب‌دهنده دانش‌بنیان در خصوص محصولات این شرکت و کاربرد آن‌ها عنوان کرد: مجموعه ما در زمینه تجاری‌سازی شرکت‌های تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و فعالان حوزه بیوتکنولوژی (کشاورزی، غذایی، دارویی) فعالیت می‌کند و با ارائه خدماتی همچون طراحی محصول، فرمولاسیون، دانش فنی، طراحی خط تولید تا مرحله تجاری‌سازی محصول، اخذ مجوزها به شرکت‌های فناور کمک می‌کند تا ایده‌های خود را به محصولاتی قابل عرضه در بازار تبدیل کنند.

وی در خصوص مهم‌ترین دستاورد این شتاب‌دهنده دانش‌بنیان گفت: در تجاری‌سازی شرکت‌های نوپا در کارنامه خود اقدامات متعددی به ثبت رسانده‌ایم و با تمرکز بر طراحی محصول، فرمولاسیون، دانش فنی و راه‌اندازی خط تولید تا مرحله تجاری‌سازی به بیش از ۲۰۰ شرکت در حوزه‌های مختلف پزشکی، آزمایشگاهی، دارویی، غذایی و کشاورزی یاری رسانده و بیش از ۷۰ محصول را به مرحله تولید رسانده‌ایم.

راه‌اندازی خط تولید محصول جایگزین آفت‌کش‌های شیمیایی

عباسی افزود: ما در طول ۱۰ سال فعالیت خود، با ارائه خدمات به شرکت‌های نوپا در سراسر کشور از جمله چابهار، زاهدان، خرمشهر، آبادان، شهرکرد، سنندج، اردبیل و ماکو همواره در کنار این شرکت‌ها در مسیر دشوار راه‌اندازی و تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه آنها بوده‌ایم.

 

وی در ادامه به یکی از برجسته‌ترین دستاوردهای این شتاب‌دهنده اشاره کرد و گفت: طراحی، توسعه و راه‌اندازی صفر تا صد خط تولید سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی توسط متخصصان داخلی، نقطه عطفی در حوزه کشاورزی به شمار می‌رود. این محصول جایگزینی نوآورانه برای سموم شیمیایی و آفت‌کش‌هاست که ضمن حفظ سلامت محیط زیست، به افزایش بهره‌وری و کیفیت محصولات کشاورزی کمک می‌کند.

عباسی در خصوص مزایای دیگر محصولات این شتاب‌دهنده نیز توضیح داد: فرمولاسیون سایر محصولات ما نیز با استقبال گسترده‌ای در بازار داخلی مواجه شده و این محصولات علاوه بر کیفیت بالا، از مزیت مهم جلوگیری از خروج ارز از کشور نیز برخوردار هستند.

به گزارش زنبورداران پیشرو به نقل از ایرنا، وی در ادامه تاکید کرد: مجموعه فناورانه ما با اتکا به تخصص و تجربه خود و با بهره‌گیری از جوانان نخبه و خلاق، در مسیر نوآوری و شکوفایی صنایع مختلف کشور گام برمی‌دارد و چشم‌اندازی روشن برای آینده این صنایع ترسیم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید