آخرین خبرها, خانواده من

تجربیات شما

خواص عسل چهل گیاه

پودر بره موم و سرماخوردگی
خانم جوانی در تماس با واحد عسل درمانی اظهار داشت حدود یک هفته است که علائم سرماخوردگی دارم و باتوجه به استفاده از داروهای مختلف کماکان نشانه‌های آن باقی است. گلو درد و سرفه دارم. آیا توصیه‌ای برای بهبود سرماخوردگی دارید؟ کارشناس عسل درمانی مصرف 3 قاشق چایخوری بره موم همراه با شربت عسل و استراحت کافی وپرهیز از خوردن غذاهای چرب را پیشنهاد می‌کند. پس از 3 روز این خانم در تماس با کارشناس عسل درمانی بیان کرد پس از 3 روز مصرف بره موم علائم سرماخوردگی از بین رفت. در حالی که پیش از این 3 بار پنی‌سیلین تزریق کرده بودم و گلو و بدن درد خوب نشده بود. کارشناس عسل درمانی به او یادآور شد تا زمان بهبودی کامل استفاده از بره موم پودری را قطع نکند.

بهبود درد معده
تقریبا اغلب افراد با مشکل نفخ و سوزش و یا درد معده می‌توانند از این ترکیب استفاده کنند. سردی معده یکی از مهمترین علت‌های این مشکل است. یک قاشق غذاخوری تخم بارهنگ را در یک لیوان عرق نعنا ریخته به مدت 5 دقیقه جوشانده، اجازه دهید ولرم شود.
در این حالت یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی به آن اضافه کنید و شبها قبل از خواب میل کنید. این توصیه برای افراد با معده حساس مفید بوده و در صورت تداوم نتایج مطلوبی خواهید گرفت. چندی پیش آقایی 45 ساله با مراجعه به دفتر عسل درمانی از سوزش معده شکایت داشت که با بکارگیری این توصیه پس از دو هفته اعلام کرد که سوزش معده به حداقل رسیده و از استفاده این ترکیب راضی است. وی گفت تا بهبودی کامل از این ترکیب به مدت 40 روز استفاده خواهد کرد.

داغی کف پا
آقایی 28 ساله در تماس با واحد عسل درمانی گفت: کف پاهایم گرم می‌شود و گاهی حالت سوزش دارد. شبها این گرما تشدید می‌شود. کارشناس عسل درمانی به وی توصیه کرد برای کاهش داغی کف پا بادکش کردن پشت پا در دو مرحله انجام شود. نوشیدن آب زرشک یا آب انار هر روز به میزان یک قاشق غذاخوری ومیل کردن شربت عسل همراه با آبلیمو حداقل روزی 4 تا 5 بار مفید خواهد بود. این جوان پس از 10 روز استفاده از این توصیه اظهار داشت؛ که داغی کف پا بهبود یافته و سوزش آن کمتر شده است. تجمع سودا ویا صفرا در کف پا یکی از علل این عارضه است که می‌توان با این توصیه در جهت بهبود آن گام برداشت.

بهبود کک و مک صورت
کک و مک ولکه‌های روی پوست معمولا به علت تجمع سودا در قسمت‌هایی از پوست است که موجب بروز کک و مک می‌شود که برای رفع آن یکی از بهترین توصیه‌ها استفاده از سرکه انگبین (یک واحد عرق کاسنی، یک واحد عرق نعنا به علاوه 2 قاشق عسل طبیعی است) هر روز یک استکان ترجیحا شب‌ها میل شود.
خانمی‌ در تماس با واحدعسل درمانی از کک و مک و لکه‌های روی پوست گله داشت که با پرسش نحوه تغذیه و سبک زندگی او، کارشناس عسل درمانی به ایشان توصیه کرد؛ استفاده از ماسک عسل برای از بین بردن کک و مک و نوشیدن یک استکان سرکه انگبین و اصلاح تغذیه مهمترین راهکار مقابله با این عارضه است.
خوشبختانه این خانم پس از دو هفته در تماس با کارشناس عسل درمانی از بهبود وضعیت پوست اظهار رضایت کرد و گفت: این توصیه را تا بهبودی کامل به کار می‌بندد.

دیدگاهتان را بنویسید