آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

دستور کار فائو برای تبدیل ایران به مرکزیت امنیت غذایی کشورهای منطقه

دستور کار فائو برای تبدیل ایران به مرکزیت امنیت غذایی کشورهای منطقه

دستور کار فائو برای تبدیل ایران به مرکزیت امنیت غذایی کشورهای منطقه

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور توسعه مدیریت و منابع انسانی گفت: ایران با همکاری سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) به مرکزیت امنیت غذایی منطقه تبدیل می‌شود.

هوشنگ محمدی معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور توسعه مدیریت و منابع انسانی با اعلام این خبر گفت:در دیدارهای انجام شده با معاون دبیرکل فائو و مدیرکل مرکز توسعه روستایی یکپارچه آسیا و اقیانوسیه(سیرداپ) پیشنهاد شد باتوجه به تنظیم و تدوین سند امنیت غذایی دانش بنیان در کشور ما، جمهوری اسلامی ایران در مرکزیت امنیت غذایی کشورهای منطقه قرار گیرد.دستور کار فائو برای تبدیل ایران به مرکزیت امنیت غذایی کشورهای منطقه

وی افزود:این موضوع مورد استقبال قرار گرفت و قرار است درخواست ایران در دستور جلسات بررسی‌های فائو قرار گیرد.

معاون وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: اگر این اتفاق بیفتد و فائو پشتیبانی‌های لازم را انجام دهد، کشور ما می‌تواند واحد‌های تولیدی امنیت غذایی کشورهای منطقه را فعال سازد.

محمدی با اشاره به تصمیم فائو پس از انتخاب مدیر نمایندگی در ایران، تاکید کرد: بعد از تصویب این رخداد،سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد اقدامات لازم برای سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی و یافته‌های علمی را انجام خواهد داد.

به گزارش  زنبورداران پیشرو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جهادکشاورزی،   گفتنی است، سی و چهارمین نشست کمیته اجرایی (34- EC) مرکز توسعه روستایی یکپارچه برای آسیا و اقیانوسیه (CIRDAP) با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی ایران در بانکوک – تایلند درحال برگزاری است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید