آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

دو وزارت جهادکشاورزی و دادگستری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به منظور تسهیل و تسریع اجرای طرح ملی و مردمی کاشت یک میلیارد درخت در چارچوب منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های راهبردی وزارت جهادکشاورزی؛ تفاهم نامه همکاری با معاونت حقوق بشر و بین‌الملل وزارت دادگستری امضا کرد.

به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از ایرنا، همکاری با هدف تقویت و ارتقای سطح همکاری‌های دوجانبه در راستای برنامه توسعه کشور و تعهدات دستگاه‌های اجرایی در چارچوب برنامه اقدام جنگل‌کاری و تعامل برای کاهش اثرات آلودگی هوا و ایجاد منظر سبز به امضای نمایندگان دو وزارت جهادکشاورزی و دادگستری رسید.

به گزارش خبرنگار ما، همکاری و تعامل در جهت ارایه پیشنهادات مشترک برای تدوین و تصویب طرح‌ها و لوایح قانونی با اصلاح قوانین و مقررات مرتبط با موضوعات حقوق بشر، حقوق شهروندی، محیط زیست و فرهنگ منابع طبیعی از اهداف این تفاهم همکاری است.

 

* احیای نهالستان‌ها کمترین دستاورد طرح کاشت یک میلیارد درخت

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در این مراسم گفت: کمتر از ۱۹ ماه قبل، بیشتر عرصه‌های تولید نهال که در بافت شهری قرار داشت در حال تبدیل شدن به کارگاه‌های مسکن سازی بود اما حالا با اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت به چرخه تولید نهال بازگشته است. عباسعلی نوبخت ادامه داد: با اجرای این طرح مردم امیدوارانه شروع به تولید نهال کردند تا به آنجا که در بخش‌های جنوبی کشور نهال‌های حرا در حیاط منازل کاشته شد.

وی با تاکید بر ظرفیت‌های طرح کاشت یک میلیارد درخت گفت: در این طرح نیاز چوبی صنایع مختلف در کنار تلطیف آب و هوا و ایجاد منظر سبز در نظر گرفته شده است.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی در این رابطه افزود: موسسه تحقیقات بر اساس مطالعات و رصد انجام شده، ظرفیت زراعت چوب در کشور را بیش از ۹۰۰ هزار هکتار برآورد کرده که ۲۹۰ هزار هکتار آن برای استان خوزستان در نظر گرفته شده است، این در حالی است که امروز ۱۱۵ هزار هکتار عرصه زراعت چوب فعال است.

 

اقدام موثر مدیریت مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی در پیشبرد طرح کاشت یک میلیارد درخت

 

نوبخت در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت دادگستری ضمن تقدیر از اقدامات موثر مدیریت مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی در پیشبرد اهداف طرح کاشت یک میلیارد درخت، تصریح کرد: پیوست رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی این طرح تاکنون به صورت مطلوب اجرا شده است؛ انعکاس وسیع اخبار و بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌های تلویزیونی و برنامه‌های اجتماعی و خانواده‌محور در کنار ظرفیت شبکه‌های مجازی از عوامل توسعه این طرح در لایه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه است.

 

وی ادامه داد: ساخت سریال ۲۶ قسمتی با محتوای اهمیت کار جنگل‌بانان در یکی از استان‌های شمالی کشور کلید خورده است و با ورود هنرمندان و ستارگان سینما و تلویزیون به عرصه کاشت درخت، گام بزرگی در جهت عمومی سازی فرهنگ درختکاری برداشته می‌شود.

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، قبول انجام بیش از ۶۰ درصد از کار اجرایی طرح، توسط سازمان بسیج را شایسته تقدیر دانست و از تلاش برای کاشت ۵۰ میلیون درخت برای ثبت رکورد جهانی خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید