آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, مقالات

فواید خوردن عسل هر روز

عسل حاوی فروکتوز و گلوکز طبیعی است که نقش بسیار مهمی را در تامین انرژی روزانه افراد دارند. این قندها اگرچه طبیعی هستند، ولی مصرف بیش از حد آن نیز می تواند خطرناک باشد و باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 شود.

افرادی که منع مصرف عسل ندارند، می توانند روزانه به اندازه 1 قاشق چایخوری از عسل را مصرف کنند تا از خواص بی نظیر عسل بهره مند شوند. مصرف روزانه عسل نه تنها به سلامت عمومی بدن شما کمک شایانی می کند، بلکه می تواند باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف نیز شود.

فواید خوردن عسل هر روز ناشتا
عسل دارای کلسیم، قند طبیعی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان های بسیار زیادی است. بسته به نوع عسل، ترکیبات موجود در آن نیز می تواند متفاوت باشد. اما در اکثر موارد همه نوع عسل ها می توانند به صورت ناشتا مصرف شوند و خواص متنوعی نیز داشته باشند. از جمله فواید مصرف روزانه عسل به صورت ناشتا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تقویت سیستم ایمنی بدن
عسل به دلیل داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی و عوامل ضد باکتریایی می تواند نقش بسیار مهمی را در تقویت سیستم ایمنی بدن ایفا کند. عسل حاوی ترکیباتی است که با قارچ ها، ویروس ها و باکتری ها مبارزه می کنند و به تقویت سیستم دفاعی بدن نیز کمک شایانی خواهند کرد. با مصرف روزانه عسل به صورت ناشتا، سیستم ایمنی بدن خودتان را تقویت می کنید و می توانید با بیماری های مختلفی مبارزه کنید.

چربی سوزی بیشتر
آن دسته از افرادی که به کاهش وزن خود اهمیت می دهند، می توانند به صورت روزانه عسل میل کنند. خوردن مقدار کمی آب و عسل می تواند تاثیر زیادی روی افزایش متابولیسم بدن داشته باشد و گردش خون را افزایش دهد. بنابراین افرادی که به دنبال چربی سوزی بیشتر هستند، می توانند به عنوان یک مکمل انرژی زا از آب و عسل استفاده کنند و از خواص بی نظیر آن بهره مند شوند.

کاهش التهاب در بدن
عسل طبیعی دارای ترکیبات مغذی و ضد التهابی است که هر کدام می توانند به کاهش التهاب گلو و سرفه کمک کنند. عسل طبیعی با داشتن ترکیبات آنتی بیوتیکی می تواند با باکتری های موجود در بدن شما به ویژه در گلو مبارزه کند. بنابراین افرادی که با بیماری های ویروسی و عفونی و التهاب در بدن مواجه هستند، با مصرف روزانه عسل می توانند این مشکلات را در بدن خود کاهش دهند.

افزایش شادی و سرزندگی
از فواید خوردن عسل هر روز می توان به مبارزه با افسردگی اشاره کرد. عسل می تواند از سلول های مغزی حمایت کند. با مصرف مقدار کمی عسل صبح ناشتا انرژی روزانه خودتان را تامین خواهید کرد. از طرفی عسل دارای خاصیت شادی آوری است. پس با مصرف روزانه آن می توانید شاهد احساس شادابی بیشتری در خودتان باشید.

تسکین سرماخوردگی و سرفه
عسل خام و طبیعی برای افرادی که دچار سرماخوردگی شده اند و سرفه دارند بسیار مفید می باشد. آکادمی اطفال آمریکا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) هر دو عسل طبیعی را به عنوان یک درمان طبیعی و موثر برای سرفه معرفی و تایید میکنند.

خواص مصرف عسل هر شب قبل از خواب
خواص خوردن عسل هرشب قبل خواباگرچه توصیه می شود که برای بهره مندی از خواص عسل، به صورت ناشتا آن را مصرف کنید؛ اما فواید خوردن عسل هر شب نیز بررسی شده است. افرادی که دیابت ندارند، می توانند شبانه مقدار کمی عسل میل کنند و از خواصی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، بهره مند شوند.

کاهش فشار خون
یکی از فواید خوردن عسل هر روز، کاهش فشار خون است. فشار خون بالا خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته های قلبی و عروقی را افزایش می دهد. عسل با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی فشار خون را کاهش داده و از سلامت قلب در طول شب حمایت می کند.

کاهش تری گلیسیرید بالا
از فواید خوردن عسل هر روز می توان به کاهش تری گلیسیرید بالا اشاره کرد. چربی خون تاثیر زیادی روی گرفتگی عروق و افزایش خطر سکته قلبی دارد. بنابراین با مصرف شبانه 1 قاشق چایخوری از عسل، می توانید به سلامت قلب خودتان کمک کنید.

کمک به خواب راحت
از دیگر فواید خوردن عسل هر روز قبل از خواب، می توان به بهبود کیفیت خواب اشاره کرد. عسل حاوی یک ماده خاص به نام تریپتوفان است که می تواند به بدن برای آماده شدن جهت خوابیدن کمک کند. از طرفی عسل حاوی گلیکوژن است و از بیدار شدن در طول شب جلوگیری می کند. چرا که در برخی از موارد کمبود گلیکوژن دلیل بی خوابی های شبانه ما است.

در این مقاله شما را با فواید خوردن عسل هر روز آشنا کردیم. عسل یکی از ترکیباتی است که می تواند فواید بسیار زیادی برای بدن داشته باشد و مصرف روزانه آن به سلامت عمومی بدن کمک می کند. می توان عسل را قبل از خواب و یا به صورت ناشتا مصرف کرد و از فواید بی نظیر آن بهره مند شد.

دیدگاهتان را بنویسید