آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

پیشرفت فیزیکی طرح ها در اراضی کشاورزی واگذاری هر۶ ماه یکبار بررسی می شود

پیشرفت فیزیکی طرح ها در اراضی کشاورزی واگذاری هر۶ ماه یکبار بررسی می شود

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: طبق قانون دستگاه‌ های صادر کننده پروانه تاسیس و موافقت اصولی و عوامل نظارتی باید هر ۶ ماه یکبار از طرح‌های اجرا شده در اراضی واگذاری بازدید کنند و گزارش پیشرفت فیزیکی اجرای طرح و انحراف از طرح مصوب را ارائه کنند.

 به گزارش زنبورداران پیشرو به نقل از وزارت جهاد کشاورزی،رضا افلاطونی در دومین نشست ستاد مرکزی هیات‌های واگذاری زمین افزود: اقدامات خوبی در این سازمان برای طرح جوانی جمعیت انجام شده و مشوق‌ها و تخفیف‌های خوبی برای فروش و اجاره بهای اراضی واگذاری برای این طرح در نظر گرفته شده است.

رضا افلاطونی افزود: طبق قانون دستگاه‌های صادر کننده پروانه تأسیس و موافقت اصولی و عوامل نظارتی باید هر ۶ ماه یکبار از طرح‌های اجرا شده در اراضی واگذاری بازدید کنند و گزارش پیشرفت فیزیکی اجرای طرح و انحراف از طرح مصوب را ارائه کنند.

وی تصریح کرد: هماهنگی‌هایی با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی صورت گرفته است تا از کارشناسان آن سازمان برای نظارت بر اجرای طرح‌ها استفاده شود.پیشرفت فیزیکی طرح ها در اراضی کشاورزی واگذاری هر۶ ماه یکبار بررسی می شود

رئیس سازمان امور اراضی کشور اضافه کرد: برای طرح‌های بالای پنج سال واگذاری و پیشرفت فیزیکی زیر ۵۰ درصد فسخ صورت می‌گیرد.

افلاطونی با اشاره به کسب مقام برتر سازمان در ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌ها در چهار محور دولت کاربرمحوری، شفافیت، یکپارچگی و مشارکت گفت: تمام فعالیت‌های سازمان در بستر سامانه انجام می‌شود تا ارائه خدمات به مردم به بهترین شکل انجام شود.

نظارت بر طرح‌های اجرا شده در اراضی واگذاری ضروری است

سیدحسن ربانی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: نظارت بر طرح‌های اجرا شده در اراضی واگذاری لازم و ضروری است و موجب جلوگیری از تغییر کاربری اراضی می‌شود.

وی افزود: در انتخاب عوامل نظارتی دقت و توجه لازم صورت گیرد تا افراد شایسته و امین در این حوزه انتخاب شوند.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی گفت: نظارت صحیح و اصولی بر اجرای طرح‌ها در اراضی واگذاری باعث کاهش پرونده‌های قضایی و اجتماعی خواهد شد.

دومین نشست ستاد مرکزی هیأت‌های واگذاری زمین در سال ۱۴۰۳ با حضور نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان امور اراضی کشور، نمایندگان قوه قضائیه در ستاد مرکزی و وزارت کشور، معاون توسعه و ساماندهی اراضی و مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان در حوزه ریاست سازمان امور اراضی کشور برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید