آخرین خبرها

اثرات مفید «گل انگبین» در درمان سردردهای میگرنی

گل انگبین در درمان سردردها
گل انگبین

یک دستیار تخصصی طب ایرانی گفت: افرادی که دچار سردرد، سردرد میگرنی، یبوست و مشکلات معده هستند، بیشترین سود را از « گل انگبین» می‌برند.
علی‌محمد مداحیان درباره اثرات مفید «گل‌انگبین» در کاهش سردردهای میگرنی اظهار کرد: گل انگبین یک فرآورده طب ایرانی است که از گلبرگ گل محمدی و عسل تشکیل شده و مزاج گرمی دارد، خاصیت آرام‌بخشی، خواب‌آوری، تقویت مغز، معده، مقوی رحم و ملین است.
وی افزود: در بررسی که قبل و بعد به‌روی 19 فرد مبتلا به میگرن و دریافت‌کننده پروپرانولول و پروفیلاکتیک انجام شد، استفاده 10گرم از گل انگبین شب‌ها و نیم ساعت قبل از خواب و 5 گرم ناشتا و به‌همراه آب ولرم موجب کاهش 20 درصد در تعداد سردردها نسبت به دوره قبل شد و می‌توان آن را به‌عنوان مکمل داروی رایج توصیه کرد.
این دستیار تخصصی طب ایرانی تصریح کرد: به‌نظر می‌رسد افرادی که علاوه بر سردرد از یبوست و مشکلات معده رنج می‌برند، بیشترین سود را از این فرآورده می‌برند، مخصوصاً که این مشکلات ناشی از سوءمزاج سرد دستگاه گوارش باشد.
مداحیان خاطرنشان کرد: برای ساخت گل انگبین لازم است یک لایه گلبرگ و بعد یک لایه عسل کف‌گرفته (به‌میزان مساوی) در یک ظرف شیشه‌ای درب‌بسته ریخته شود و بعد به‌مدت 40 روز در آفتاب شیشه را سروته کرده تا محتویات کاملاً مخلوط شود.
گل انگبین برای زنان باردار نیز بسیار خوب است و به رفع یبوست در دوران بارداری کمک می‌کند همچنین گل انگبین از دیدگاه طب سنتی حافظ جنین است و مانع از سقط جنین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید