آخرین خبرها

استفاده مداوم از رایانه و تلویزیون «سودا» را افزایش می‌دهد

رایانه و تلویزیون

افرادی که مزاج سرد و خشک دارند, دارای پوست خشک بوده و باید پوست خود را با روغن زیتون یا روغن کنجد چرب کنند؛ استفاده مداوم از رایانه و زیاد تماشا کردن تلویزیون، «سودا» را افزایش می‌دهد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ در مبانی کلیات طب سنتی ایران برای هر مزاج تدابیر خاص بیان شده است.
افرادی که مزاج سرد و خشک دارند، دارای پوست خشک بوده و باید پوست خود را با روغن زیتون یا روغن کنجد چرب کنند مخصوصاً بعد از استحمام چرا که مانع خشکی بیش از حد پوست می‌شود.
10 الی 15 دقیقه پیاده‌روی بعد از شام برای افراد دارای مزاج سرد و خشک مفید است؛ افراد با مزاج سرد و خشک، هویج و آب سیب را فراموش نکنند چرا که مانع غلبه خشکی در بدن می‌شود.
حمام کردن با آب ولرم و ماساژ بدن با روغنهای مناسب مثل روغن بادام شیرین برای افراد با مزاج سرد و خشک مفید است, ورزش‌های سبک مانند پیاده‌روی نیز مناسب است همچنین سفرهای کوتاه به‌خصوص به مناطق مرطوب و معتدل توصیه می‌شود.
دستور تنفس طبی را صبح زود و بعد از ظهرها انجام دهند، این افراد حداقل به 5 تا 6 ساعت خواب نیاز دارند، خوابیدن طی روز برای آنها مضر است, از هوای سرد و خشک مثل هوای پاییز، محیط و فعالیتهایی که موجب افزایش سردی و خشکی می‌شوند, خودداری کنند.
افراد با مزاج سرد و خشک از بیخوابی و کم‌خوابی خودداری کنند، استفاده مداوم از رایانه و زیاد تماشا کردن تلویزیون، سودا را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید