آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, مقالات, مقالات نشریه

امیر اجلالی زنبوردار شهرستان تکاب: سم پارکوات زنبورستانم را نابود کرد

امیر اجلالی زنبوردار شهرستان تکاب گفت: به رغم آنکه سم پاراگوات توسط سازمان جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده ولی باغداران با مصرف این سم خطرناک موجب تلفات زنبور عسل می‌شوند.

وی تاکید کرد: در بهار 200 کلنی زنبورستان توسط سم پارکوات که یک علف کش خطرناک برای زنبوران عسل است از بین رفت از آن زمان از باغدار به مدیریت جهاد کشاورزی شکایت کرده‌ام ولی تاکنون پاسخی داده نشده و خسارت زنبورستان من پرداخت نشده است. کارشناسان نیز محل و تلفات زنبوران عسل را بازدید کرده‌اند ولی تاکنون پاسخی دریافت نکردم.

وی با بیان اینکه تمامی سرمایه من 200 کلنی زنبور عسل بود که همگی در این سمپاشی تلف شدند تصریح کرد: معلوم نیست در این وضعیت کدام بخش باید پاسخگو باشد.

وی افزود: باغداران بدون استفاده از نظرات کارشناسی هم به مقدار زیاد از سموم استفاده می‌کنند که باید نظارتی از سوی متولی تولید وجود داشته باشد که متاسفانه این نظارت دیده نمی‌شود.

امیر اجلالی زنبوردار شهرستان تکاب گفت: نمونه‌های برداشت شده از زنبورستان را برای رهگیری سم می‌بایست به تهران ارسال می‌کردند که از این کار ممانعت کردند و معلوم نیست خسارتی که به من و زنبورداران مشابه وارد شده چه کسی باید پرداخت کند.

وی از مسئولان استمداد طلبید و بیان کرد: با این وضعیت چگونه می‌توانم معاش خانواده‌ام را تامین کنم.

امیر اجلالی زنبوردار شهرستان تکاب: سم پارکوات زنبورستانم را نابود کرد

 

دیدگاهتان را بنویسید