آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

انتصاب رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی در ابلاغی، “محسن مردی” را به عنوان “رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی” به مدت ۲ سال منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار زنبورداران پیشرو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، این ابلاغ با توجه به تجارب و سوابق علمی و به پیشنهاد معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از سوی محمدعلی نیکبخت صادر و بر به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی پژوهشگاه و بخش‌های منطقه‌ای آن در راستای حل چالش‌های اولویت‌دار بخش کشاورزی و منابع طبیعی مورد نظر معاونت‌های اجرایی وزارت متبوع و مشارکت در ایفای نقش حاکمیتی حفاظت از منابع و ذخایر ژنتیکی با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین به عنوان وظایف محوله تاکید شده است.

در بخشی از این حکم آمده است؛ انتظار می‌رود با اجرای طرح‌های تحقیقاتی کاربردی هدفمند در زمینه افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی و ارتقای بهره‌وری و گسترش فعالیت‌های مشترک با سایر موسسات و مراکز تحقیقاتی و پیگیری جهت انتقال یافته‌های قابل ترویج، هدایت طرح‌های فناورانه در جهت پاسخگویی به تقاضای جامعه هدف بویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای مشارکت فعال بخش خصوصی جهت تجاری‌سازی یافته‌های تحقیقاتی مرتبط، توسعه ارتباطات علمی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی، این مهم تحقق گردد.

همچنین با عنایت به ضرورت بهبود ساختار پژوهشگاه در مجموعه سازمان تات، پیگیری لازم برای تعمیم فعالیت‌های پژوهشگاه به همه فناوری‌های نوین از جمله راه‌اندازی پژوهشکده‌های هوش مصنوعی و کلان داده در بخش کشاورزی با کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح و هیات امنا اقدامات لازم را به عمل آورید.

امید است؛ با استعانت از خداوند متعال و با هماهنگی و همدلی مدیران، اعضای هیات علمی و کارکنان آن پژوهشگاه در تحقق اهداف فوق‌الذکر موفق باشید……./…………/…./………… // کد 208. CC

——————–

instagram.com/kajpressnews

ble.ir/@kajpress_ir

eitaa.com/kajpress

دیدگاهتان را بنویسید