آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

ایران در تولید تجهیزات آبیاری کشاورزی در مرز خودکفایی است

ایران در تولید تجهیزات آبیاری کشاورزی در مرز خودکفایی است

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری کشور اعلام کرد: ایران با همت متخصصان داخلی در تولید تجهیزات مورد نیاز شبکه‌های آبیاری نوین کشاورزی در مرز خودکفایی است.
فریبرز عباسی در نشست مشترک با هیات اعزامی وزارت کشاورزی عراق و معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی که در کرج برگزار شد، افزود: تاکنون سه میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور به تجهیزات آبیاری نوین مجهز شده است .

وی بیان کرد: حدود ۳۰۰ شرکت مشاور در زمینه طراحی سامانه‌ها و تجهیزات آبیاری نوین و حدود یکهزار پیمانکار دارای مجوز در برای اجرای این سامانه‌ها در کشور فعال هستند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی وجود بیش از ۳۰۰ تولید کننده تجهیزات و لوازم آبیاری تحت فشار و کشاورزی را بسترساز خودکفایی ایران در این زمینه دانست و گفت: این ظرفیت در ایران باعث شده تا به کشورهای همسایه و اروپایی هم صادرات لوازم و تجهیزات آبیاری را داشته باشیم.
به گزارش  خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، گفتنی است؛ هیات عراقی با هدف استفاده از ظرفیت‌های علمی و فنی کشورمان در زمینه تجهیزات آبیاری نوین به ایران سفر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید