آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

تولید ۹۳ میلیون شاخه گل و گیاه زینتی در استان تهران با توسعه ۲۸۲ هکتار گلخانه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: با توسعه ۲۸۲ هکتار گلخانه در سال گذشته(۱۴۰۲)، ۹۳ میلیون شاخه گل وگیاه زینتی توسط گلخانه داران استان تهران تولید شد.

به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از ایرنا، جبرئیل برادری در گفت وگویی افزود: استان تهران، استانی پیشرو در توسعه کشت‌‌های گلخانه‌ ای در راستای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است که موفق به کسب رتبه برتر کشور طی سالهای اجرای برنامه ششم توسعه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهارداشت: سطح توسعه گلخانه‌‌های استان تهران در سال ۱۴۰۲ به میزان ۲۸۲.۵ هکتار انجام شده که به میزان ۱۷۰ درصد هدف ابلاغی وزارت متبوع محقق شده است.

برادری درخصوص میزان تولیدات انجام شده در پی افزایش سطح گلخانه‌های استان تهران تصریح کرد: با این میزان توسعه صورت گرفته در سال گذشته موجب افزایش تولید ۵۹ هزارتن محصولات گلخانه‌ ای و ۹۳ میلیون شاخه گل، گلدان گل و گیاهان زینتی شده است.

وی با اشاره به شهرستان‌‌های شاخص توسعه گلخانه‌‌ها در سال ۱۴۰۲ گفت: شهرستان پیشوا با سطح توسعه ۹۹.۸ هکتار، شهرستان پاکدشت با سطح توسعه ۷۰ هکتار و شهرستان ورامین با سطح توسعه ۳۲ هکتار در رتبه‌های اول، دوم و سوم قرار دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: با توجه به شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» سعی داریم با جذب سرمایه گذاران و برخی اقدامات تشویقی سطح محیط‌‌های کشت کنترل شده استان (گلخانه، سایبان) را درسال جاری افزایش دهیم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید