آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است

حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است

مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی کشور گفت: حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی با فرهنگ‌سازی برای جلب مشارکت مردمی در این زمینه امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی کشور، سیدشهاب سیدمحسنی در گفتگویی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته سعی کردیم از همه تکنیک‌هایی که در حوزه فعالیت‌های اطلاع‌رسانی، رسانه‌ای، انتشاراتی، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغی، ترویجی و پژوهشی استفاده کنیم، تا فرهنگ‌سازی و همراهی مردمی برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی انجام شود.

وی افزود: جدای از فعالیت‌هایی که به صورت مستمر در حوزه تهیه خبر، گزارش، برگزاری تورهای رسانه‌ای، تولید و انتشار کلیپ، طرح‌‎های اینفوگرافی و موشن‌گرافی انجام می‌شود، چهار مستند تلویزیونی نیم ساعته را با همکاری سازمان صدا و سیما در حوزه حفظ کاربری، یکپارچه‌سازی و مزایا و اهمیت سنددار کردن اراضی کشاورزی در دست تولید داریم.

سیدمحسنی خاطرنشان کرد: با سازمان زیباسازی شهرداری تهران پیگیری و مکاتباتی انجام شده است تا از فضای محیطی شهری برای اطلاع‌رسانی به شهروندان درخصوص اهمیت و ضرورت حفظ و صیانت از زمین‌های کشاورزی به عنوان بستر تولید و امنیت غذایی استفاده کرده و همراهی و مشارکت مردمی را در این زمینه فراهم کنیم.

وی افزود: همچنین با شرکت متروی تهران هماهنگی‌هایی صورت گرفته است تا بتوانیم از ظرفیت ایستگاه‌های مترو و نمایشگرهای موجود در آن برای نمایش تعدادی از فیلم‌های کوتاه، موشن‌گرافی و طرح‌های پوستری و بیلبردی در مورد حفظ کاربری و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی کشور بیان کرد: هدف از انجام این فعالیت‌ها تبیین اهمیت و ارزش زمین و حفظ اراضی کشاورزی است و اینکه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی امنیت غذایی جامعه به خطر می‌افتد.

به گفته وی، در حوزه امور بین‌الملل نیز به دنبال توسعه ارتباط و تعامل با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی هستیم تا بتوانیم از تجارب کشورهای دیگر در حوزه‌های مختلف مانند حفظ اراضی کشاورزی، یکپارچه‌سازی اراضی و تثبیت مالکیت استفاده کنیم؛ بدین منظور با سازمان خواروبار جهانی (فائو) ارتباط و جلسات هماهنگی برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید