آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور: چالش‌های طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت بررسی می‌شود

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت را خواست مردم و مسئولان برشمرد و از برگزاری گردهمایی متخصصان و صاحبنظران برای رفع موانع موجود و ارائه راهکار از سوی سازمان‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در روزهای آینده خبر داد.

«عباسعلی نوبخت» در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد مردمی کاشت یک میلیارد درخت که با حضور مدیران ستادی و استانی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: از زمان آغاز طرح کاشت یک میلیارد درخت، تلاش‌های زیادی برای اجرایی شدن فرآیند این طرح انجام شده است و نهالستان‌هایی که می‌رفت به متروکه تبدیل شود به واسطه انجام این طرح، بازسازی و تجهیز شدند و اکنون این نهالستان‌ها در سراسر کشور توانستند بالاترین ظرفیت تولید نهال را داشته باشند.رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور:  چالش‌های طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت بررسی می‌شود

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در مسیر اجرایی شدن به‌طور قطع با مشکلات، موانع و آسیب‌هایی روبه‌رو بوده و در همایشی که به زودی برای شناسایی آسیب‌های این طرح با حضور مدیران ستادی و استانی در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود، موانع و مشکلات آن مورد مداقه و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان‌کرد: اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت مزایای زیادی را به همراه داشته است، به گونه‌ای که پای مشارکت بسیاری از اقشار مختلف جامعه، دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های مردم‌نهاد را به میان کشانده و منابع طبیعی را تا حد زیادی به افکار عمومی معرفی کرده است.

نوبخت، بر رفع چالش‌های پیش روی این طرح تاکید کرد و یادآور شد: در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت سعی بر این بود تا از مشارکت و ظرفیت‌های حداکثری همه اقشار جامعه استفاده شود و در این راستا سازمان برای نظارت بر انجام طرح، از ظرفیت نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد در همه استان‌ها استفاده می‌کند.

 

منابع طبیعی نسبت مردم با آب و خاک را تغییر داد

در این نشست، «محمد خدابخشی» دبیر کمیته فرهنگی شورای امنیت ملی گفت: منابع طبیعی با راه‌اندازی پویش در اجرای طرح جنگل‌کاری و درختکاری حماسه آفرید و توانست نسبت مردم با آب و خاک را تغییر دهد.

وی اظهار داشت: در زمینه اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت و اجرای طرح‌های آبخیزداری باید با بیان قوی و به درستی جهاد تبیین انجام شود.

دبیر کمیته فرهنگی شورای امنیت ملی در ادامه با بیان اینکه طرح کاشت یک میلیارد درخت، یک طرح مردمی، اجتماعی و گره‌گشاست و با اجرای آن ایران وارد شکوفایی منابع طبیعی می‌شود، خاطرنشان‌کرد: طرح کاشت یک میلیارد درخت می‌تواند راه برون‌رفت از آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و آلودگی هوا را ارائه کند.

به گزارش  خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از  وزارت جهاد کشاورزی، وی افزود: منابع طبیعی با اثربخشی خود در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت، سازمان را به مردم نزدیک کرد و مردم امروز با واژه آبخیزداری و آبخوانداری و کارکردهایی که از این طرح انتظار است، آشنا شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید