آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: آمار واقعی کاشت در طرح «کاشت یک میلیارد درخت» رصد شود

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: آمار واقعی کاشت در طرح «کاشت یک میلیارد درخت» رصد شود

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رصد و پایش در اجرای طرح «کاشت یک میلیارد درخت» برای مشخص شدن واقعی بودن آمارها را ضروری دانست.

به گزارش  خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از ایرنا،  «سید محمد آقامیری» در قرارگاه کاشت یک میلیارد اصله نهال، اظهار امیدواری کرد: این طرح با همراهی سایر بخش‌های کشور به یکی از طرح‌های اساسی و ماندگار تبدیل شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق در پویش ملی کاشت یک میلیارد درخت و سپس بررسی و ارزیابی آن تاکید کرد و افزود: ارزیابی و آسیب‌شناسی ۳ماهه در اجرای این طرح می‌تواند در برنامه ۳ ماه بعد موثر باشد.

وی با بیان این که باید در طرح کاشت یک میلیارد اصله نهال، تقسیم کاری بین حوزه‌های مختلف اعم از سازمان‌های مختلف وزارت جهاد کشاورزی انجام شود، خاطرنشان کرد: اگر این طرح اقتصادی باشد بخش خصوصی نیز در اجرای آن به‌ویژه در توسعه زراعت چوب همکاری خواهد داشت.

آقامیری بر لزوم استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت تاکید کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان فعال می‌توانند با انعقاد قرارداد با این طرح همکاری کنند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رصد و پایش در اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت برای مشخص شدن واقعی بودن آمارها را ضروری دانست و تصریح کرد: در این طرح قیمت عرضه نهال نیز باید مشخص شده و اگر لازم است در برخی مناطق آن را رایگان توزیع کنیم.

به گفته وی، بر اساس اجرای طرح کاشت درخت در جهان، کشورهایی که آلودگی کربنی ایجاد می‌کنند باید کاشت درخت را انجام دهند، همچنین صنایعی که در این موضوع دخیل هستند باید عوارضی را پرداخت کنند که بخشی از آن برای کاشت درخت نیز استفاده می‌شود.

آقامیری بر ایجاد جهاد تبیین برای رفع هرگونه ابهام در اجرای طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور تاکید کرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید