آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, مقالات, مقالات نشریه

صدمین نمایشگاه ملی عسل انگلستان 26 تا 28  اکتبر 2023 برگزار می شود

صدمین نمایشگاه ملی عسل انگلستان 28 اکتبر 2023 برگزار می شود

صدمین سالگرد نمایشگاه ملی عسل، محصولات زنبور عسل و تجهیزات زنبورداری بریتانیا از 26 تا 28 اکتبر 2023 برابر با 4 تا 6 آبان 1402 در ساندون پارک (Sandown park)  شهر سوری (Surry) برگزار می شود.

به گزارش بخش بین الملل مجله زنبورداران پیشرو به نقل سایت honeyshow.co.uk این نمایشگاه در سال 1923 متولد شده و در سال 2023 صدمین سالگرد خود را جشن می گیرد و نگاهی عمیق به گذشته و فعالیت های برجسته یک قرن پیش به این سو خواهد داشت.

نمایشگاه ملی عسل بریتانیا با کلاس های آموزشی، کنفرانس، کارگاه‌های آموزشی یک رویداد سالانه است که در لندان برگزار می شود محل برگزاری سال 2023 پارک ساندوان شهر سوری است.

نمایشگاه ملی عسل حدود 250 کلاس رقابتی برای عسل و محصولات زنبور عسل دارد. رقابت شدید و تنگاتنگی برای تصاحب جوایز دربین است.

بخش بزرگی از این رخداد به حمایت و کمک های داوطلبانه  متکی است. جالب است بدانید داوران این مسابقه از هم اکنون معرفی و نام آنان  در سایت اعلام شده است.

تازه کارها و دانش آموزان برای تشویق به ادامه فعالیت اقبال خوبی در نمایشگاه دارند. برگزارکنندگان برای حمایت از کشور اوکراین تاکنون 17 هزار پوند کمک مالی جمع آوری کردند و امیدوارند تا زمان برگزاری این رقم  به 23000 پوند برسد در عین حال در حال یافتن راهی برای رساندن این کمک به همتایان خود در کشور اوکراین هستند. ورودیه این نمایشگاه 25 پوند است. اولین نمایشگاه ملی عسل بریتانیا در سال 1923 در لندن برگزار شد.

جام کریستال پلاس به برنده اهدا می شود. برجسته‌ترین برنده تا امروز جیم واتسون (Jim Watson) از وارویک شایرات بوده که ده بار جام را در سال های 1973 ، 1975، 1981 و سپس برای هفت سالی متوالی از 1983 تا 1989 برنده این جایزه شده است.

نمایشگاه ملی عسل توسط یک موسسه خیریه اداره می شود که به طور کامل توسط یاوران داوطلب و بدون دستمزد اداره می شود. تمام منابع مالی برای اجرای نمایشگاه صرف می شود.

نمایشگاه محل رقابت انواع عسل، محصولات زنبور عسل، دست ساخته‌ها، موم، شمع، عکس، محصولات آرایشی و بهداشتی، لوازم و تجهیزات زنبورداری و… است که علاقمندان بسیاری در انگلستان دارد.

سازمان های حمایت کننده حیات وحش و طبیعت مجلات و NGOها هم غرفه‌هایی در این نمایشگاه دارند.

صدمین سال نمایشگاه ملی عسل بریتانیا امیدوار است با نگاهی به فعالیت های سالهای گذشته رخداد کم نظیری را برای زنبورداران، علاقمندان و کارشناسان فراهم آورد و بازدیدکنندگانی از سراسر جهان به بریتانیا سفر کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید