آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, مقالات

مورگان فریمن زنبورهای عسل را نجات می‌دهد

مورگان فریمن زنبورهای عسل را نجات می‌دهد

مورگان فریمن، بازیگر شهیر آمریکایی به عنوان یک زنبوردار در کاهش سموم شیمیایی مضر به حال زنبوران عسل تلاش می‌کند.

مورگان فریمن بازیگر مشهور آمریکایی با پیشینه 5 دهه بازیگری و دریافت یک جایزه اسکار و یک جایزه گلدن گلوب زنبورداری می‌کند و حساسیت زیادی در کارش برای حفظ محیط زیست دارد.

به گزارش بخش بین الملل مجله زنبورداران پیشرو به نقل از سایت Beeculture.com مورگان فریمن (Morgan freeman) اکنون علاوه بر زنبورداری برای نجات این حشرات از مواد آلاینده و ایجاد یک زیستگاه سالم برای زنبوران عسل فعالیت‌های بسیاری صورت می‌دهد.

با افزایش آفت‌کش‌هایی که کشاورزان برای «حفظ» محصولات خود استفاده می‌کنند، هر ساله 40 درصد جمعیت زنبورهای کاهش می‌یابد. بدون حشرات، انسان باید گرده افشانی دستی انجام دهد که کارایی کمتری دارد.

مورگان فریمن زنبورهای عسل را نجات می‌دهد

مورگان فریمن، در مورد این بحران حیات وحش بسیار شنیده و اکنون در حال کمک به کاهش مصرف سموم شیمیایی. وقتی مورگان جلوی دوربین نیست، زمان زیادی را در مزرعه خود در می‌سی سی پی می‌گذراند. او صاحب یک قطعه زمین بزرگ به مساحت 124 جریب است و مقداری از آن را به نجات زنبورها اختصاص داده است.

مورگان 26 کندوی زنبور عسل را مدیریت می‌کند. او روزانه کار می‌کند تا زنبورها به خوبی تغذیه کنند. این امر ضروری است زیرا هنگامی که کندو مهاجرت می‌کند، زنبورها مسیر منبع غذایی خود را از دست می‌دهند. او و تیمش حتی گیاهان دوستدار زنبور عسل مانند درخت ماگنولیا، اسطوخودوس و شبدر کاشته اند.

 

مورگان هنگام صحبت با جیمی فالون در برنامه The Tonight Show گفت که رابطه خاصی با زنبورها دارد. وی می‌گوید: چیزی که کشف کردم این است که برای تغذیه آنها می‌بایست شرایط مطلوبی را فراهم کنم و کشاورزان اطلاع دهم که از سموم پرخطر کمتر استفاده کنند.

هسته اصلی سرگرمی جدید مورگان احترام متقابل بین خود و حشراتی است که از آنها مراقبت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید