آخرین خبرها, اخبار, مقالات

نحوه استفاده بره موم برای زخم‌های گلو وحنجره

بره موم

مصرف روزانه حداقل 3 گرم بره موم با کیفیت مورد نیاز است. این مقدار می‌تواند به شکل قرص، کپسول یا عصاره مصرف شود

اصولا درمان زخم‌های گلو و حنجره به صورت سنتی با استفاده از بره موم صورت می‌گرفت. درمان را می‌توان با شیوه‌های مختلف انجام داد. غرغره با محلول عصاره بره موم و آب گرم تاثیر مضاعفی بر تورم می‌گذارد و باعث می‌شود که پوششی بر روی حنجره یا گلو قرار گیرد. اشکال تجاری بره موم به صورت قرص‌های مکیدنی در دسترس می‌باشد. اما اغلب درصد کمی از بره موم را دارند و بهترین راه درمان برای التهاب‌های خفیف هستند.

التهاب پروستات
در سال‌های اخیر گرایش در بکارگیری محصولات زنبور عسل (بره موم، گرده گل و ژله رویال) برای درمان بیماری پروستات، افزایش چشمگیری پیدا کرده است. در سال 1997 ملادنوف و دانشجویانش در بلغارستان 55 بیمار که بین 55 تا 95 سال داشتند و همگی مبتلا به هیپرتروفی پروستات بودند را درمان کردند. به تمامی این بیماران جراحی به عنوان درمان رایج پیشنهاد شده بود. محققین برنامه‌های درمانی که برای این بیماران طرح‌ریزی کردند ترکیبی از عسل، گرده گل، بره موم و ژله سلطنتی بود. پس از یک تا دو ماه 95 درصد بیماران شکایتی از درد و پروستات نداشتند و اندازه پروستات آنها نیز به وضعیت اولیه برگشت.
یک بیمار 93 ساله که از سوند استفاده می‌کرد شرح داد که 6 ماه پس از درمان با این مخلوط به طور کامل سوند رابرداشته است و بهبود یافته است. سرانجام در سال 1999 یک محقق روسی به نام ساراف گزارش دادکه 36 بیمار مبتلا به پروستات‌های حاد ومزمن را درمان کرده است. مجددا درمان با ترکیبی از بره موم، ژله سلطنتی، گرده گل و عسل از طریق شیاف به بیمارها داده شد. 89 درصد از افراد این گروه با کاهش درد و بهبود عملکرد براساس تایید آزمایش خون و ادرار به میزان قابل ملاحظه‌ای بهبود یافتند.


بره موم و عفونت مجاری ادراری
این بیماری در خانم‌ها بسیار شیوع دارد و معمولا آن را با تکرار مصرف آنتی بیوتیک‌ها درمان می‌کنند. دکتر مک ایوان دریافت درمان ادامه دار با بره موم ممکن است درمان مناسبی برای آسیب‌های موارد مزمن عفونت‌های مجاری ادراری و همچنین بیمارانی که از عفونت‌های مکرر کلیه ومثانه رنج می‌برند، باشد. دکتر مک ایوان خاطر نشان کرد که این درمان اغلب بر درمان طولانی مدت با آنتی‌بیوتیک‌های رایج ارجح است.

بره موم و خواص آن
بره موم و خواص آن برای بدن


شیوه استفاده از بره موم
بره موم را می‌توان به اشکال مایع، کپسول یا قرص به صورت خوراکی مصرف کرد. دکتر مک ایوان مصرف حداقل 5/1 گرم بره موم در روز را توصیه کرد.

  • عمار هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید