آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

هشدار به زنبورداران برای شروع سمپاشی مزارع گندم در آذربایجان شرقی و شهرستان مهاباد

زنبورداران کندوها را به مناطق امن منتقل کنند

ـــــــــــــــــــ
خوشبختانه در اقدامی در خور مهندس مسعود رئوف مدیر امور طیور و زنبور عسل آذربایجان شرقی سازمان جهاد کشاورزی این هشدار را به زنبورداران داده که باتوجه به شروع سمپاشی مزارع گندم و جو بر علیه سن گندم زنبورداران سعی کنند از این مزارع فاصله بگیرند. به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از سایت ایانا، این اطلاع رسانی به موقع می‌تواند تا حد زیادی از تلفات کلنی‌ها بکاهد. مهندس مسعود رئوف ضمن تاکید بر ضرورت حفاظت از زنبوران عسل، چون این حشرات در برابر اغلب سموم آسیب‌پذیر هستند در عین حال برای بارورسازی باغات و مزارع ضروری است، لازم است بهره‌برداران از سمومی استفاده کنند که ضمن کنترل آفات و بیماریهای مورد نظر، کمترین خطر را برای انسان، دام و حشرات مفید داشته باشد. وی خواستار همکاری همه جانبه باغداران، مروجین کشاورزی با زنبورداران و کارشناسان کشاورزی شده است.
همچنین مهندس وفا بابان مسئول مرکز جهاد کشاورزی بخش آختاچی غربی مهاباد هم به زنبورداران توصیه کرد: باتوجه به گسترش سمپاشی در مزارع شهرستان مهاباد به منظور جلوگیری از هرگونه خسارت کندوهای زنبور عسل را به مناطق امن انتقال دهند.
اطلاع رسانی به موقع به زنبورداران نسبت به شروع سمپاشی‌های منطقه یکی از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز تلفات در جمعیت کلنی‌هاست، سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مهاباد پیشگام این اطلاع رسانی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید