آخرین خبرها, اعلانات مهم, مقالات, مقالات نشریه

واکسن بیماری لوک آمریکایی تولید و توسط آمریکا تأیید شد

واکسن بیماری لوک آمریکایی تولید و توسط آمریکا تأیید شد / عمار هاشمی

واکسن جدید قادر است در برابر بیماری لوک آمریکایی مصونیت ایجاد کرده و بر هیچ یک از فاکتورهای سلامت کندو، جمعیت و محصولات تاثیر منفی ندارد.
واکسن بیماری لوک آمریکای پس از مدتها پژوهش تولید و توسط دولت فدرال مجوز مشروط دریافت کرد. بیماری لوک آمریکایی (Fould brood) توسط باکتری «پانی باسیلوس لاروا» ایجاد و لاروهای جوان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
لاروهای جوان پس از درگیری با این بیماری (شکوفایی هاگ در روده) مبتلا شده به صورت فلس خشک به دیواره سلول چسبیده و احتمالا با بوی بدی در کندو همراه می‌شود و پیش از شفیرگی از بین می‌روند.
شرکت Dalan Animal Health فعال در زمینه بیوتکنولوژی سازنده این واکسن اعلام کرد این واکسن برای پیشگیری از بیماری لوک آمریکای در حشرات قابلیت کاربرد دارد و وزارت کشاورزی آمریکا آن را تایید کرد.
یکی از اعضا انجمن زنبورداران کالیفرنیا گفت: این یک گام هیجان انگیز به جلو برای زنبورداران است زیرا ما به درمان آنتی بیوتیکی متکی هستیم که اثربخشی محدودی دارد. انتشار این خبر به کاهش عفونت‌ها در کندو و پرهیز از درمان‌های پرهزینه و افزایش سلامت زنبوران عسل می‌انجامد. به طور معمول کندوهای آلوده به این بیماری سوزانده می‌شوند.
واکسن تازه ساخته شده حاوی مقداری باکتری است که با ژل رویال مخلوط ‌شده و به ملکه خورانده می‌شود هنگامی که ملکه ژل را می‌خورد. واکسن از طریق ملکه به تخم‌ها منتقل خواهد شد و نوزادان در برابر باکتریها ایمنی پیدا می‌کنند.
شرکت Dalan Animal Heath اعلام کرده که این واکسن دست کاری ژنتیکی نشده (تراریخته نبوده) و می‌تواند در کشاورزی ارگانیک استفاده شود.
طبق نظرسنجی‌ها در زمستان 2019 زنبورداران آمریکای حدود 40 درصد از کلنی‌های خود را بر اثر این بیماری مهلک از دست دادند. کاهش جمعیت کلنی‌های زنبور عسل دلایل زیادی دارد که از بین رفتن زیستگاه‌ها، آفت‌کش‌ها، کاهش سیستم ایمنی زنبورها و جمعیت کلنی و بیماریها از جمله این عوامل است.
روزنامه ایتالیایی گاردین گزارش داد که وزارت کشاورزی ایالات متحده اولین واکسن زنبور عسل تایید کرد. (Annette Kleiser) مدیرعامل این شرکت بیوتکنولوژی می‌گوید: ما آماده‌ایم تا نحوه رفتارمان با حشرات را تغییر دهیم که بر تولید غذا در سراسر جهان تاثیر گذاریم. در حال حاضر هیچ درمانی برای لوک آمریکای وجود ندارد و زنبوردار ناگزیر به از بین بردن کندو است. این واکسن با گنجاندن برخی از باکتریهای موجود در ژل رویال عمل می‌کند همان ژل رویالی که کارگران به ملکه می‌دهند. ملکه با دریافت این واکسن تخم‌های که آزاد می‌کند با دریافت مصونیت باعث کاهش مرگ و میر می‌شوند. این پیشرفت علمی می‌تواند در ساخت واکسن برای سایر بیماریهای مرتبط با زنبور عسل مانند لوک اروپایی نیز الهام بخش باشد.

* واکسن چگونه کار می‌کند
فناوری واکسن دالان زنبورهای ملکه را در معرض باکتریهای غیر فعال (باکتریهای مرده) قرار می‌دهد که به لاروهای تفریخ شده در کندو برابر عفونت مقاومت می‌کنند.
دالان این امکان را دارد که یک برنامه واکسیناسیون سفارشی برای متقاضیان برنامه‌ریزی کند.

* ایمنی اثبات شده
پس از کشف این واکسن ایمنی زایی و اثربخشی آن در آزمایشگاه‌های معتبر جهانی تست و کارایی آن تایید شده است.

* بقای ملکه
در آزمایشات ایمنی تاثیر منفی بر اندام ملکه نشان داده شده است.
همچنین کیفیت سنجی عسل که فاکتور مهمی است در تحقیقات و آزمایشات کیفی ثابت شده که هیچ گونه تاثیر منفی بر کیفیت عسل ندارد.
آزمایشات نشان می‌دهد که محصول نهایی بدون مواد شیمیایی، غیر GMO و ارگانیک است.
آنچه این شرکت و تیم تحقیقاتی آن انجام داده است نگاه به آینده بلندمدت سلامت زنبورداری و پاسخی است به زنبورداری جهان که مدتها با صبوری منتظر آن بود.
شرکت Dalan Animal Heath در سال 2021 حدود 9/1 میلیون دلار برای تولید این واکسن بودجه جمع‌آوری کرد. این بودجه توسعه فعالیت تجاری برای تولید واکسن زنبور عسل با هدف مقابله با بیماری لوک آمریکایی را سرعت بخشید. این شرکت در پائیز درخواست مجوز برای تایید مشروط واکسن را ارائه کرد. مدیرعامل شرکت اظهار داشت: بسیار هیجان انگیز است که سرمایه‌گذاران (تامین کنندگان بودجه) در این طرح نوآورانه حمایت کنیم. ضمن آنکه این طرح گامی در جهت تولید غذا و نجات زنبورهاست که به خودی خود قوت سرمایه‌گذاری را تضمین می‌کند. این شرکت امیدوار است که در سال جدید بودجه جدید برای تجاری سازی آن توسعه دهد.
شرکت دالان انیمال هلس در دسامبر 2019 تاسیس شد و مقر آن در لس آنجلس ایالت کالیفرنیا است. این شرکت در حال حاضر به صورت مجازی فعالیت می‌کند و با آزمایشگاه‌های بزرگ ایالات متحده آمریکا و اروپا همکاری می‌کند. این شرکت دامنه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی خود را به کرم آرد، ملخ و میگو که همگی در تولید غذا اهمیت دارند گسترش داده است تا دامنه خسارت بیماریها و آفات را در صنایع بزرگ کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید