آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, مقالات, مقالات نشریه

گردهمایی تولیدکنندگان ژل رویال ایرانی

گردهمایی تولیدکنندگان ژل رویال ایرانی

حرکتی شایسته و رو به جلو

به قلم صادق سهوانی

اولین گردهمایی ژل رویال ایرانی پنجشنبه 25 آبان 1402 به میزبانی استان قم برگزار خواهد شد. به چند دلیل این گردهمایی شایسته تقدیر است و از هم اکنون می‌توان این رخداد را گامی رو به جلو ارزیابی کرد.صادق سهوانی

نشست‌های دوره‌ای زنبورداران، گردهمایی یا هر عنوانی که بر آن بگذاریم در صنعت زنبور عسل ما بین بهره‌برداران نسبت به سایر کشورها اندک است. زنبورداران کشورهای دیگر به هر بهانه‌ای هرچند وقت یکبار دورهم جمع می‌شوند و گفتگو می‌کنند و از تجارب یکدیگر باخبر می‌شوند. این نشست های دورهمی علاوه بر افزایش دوستی و مودت ها همواره می‌تواند تولیدکنندگان را برای تولید بهتر توانمند سازد.

به ویژه گروهی از زنبورداران که در تولید یک محصول خاص اشتراک دارند و چقدر فضای فکری، ایده‌های جدید و دانش محور در این نشست جریان خواهد یافت. بنابراین بزرگترین دست آورد گردهمایی ملی تولیدکنندگان ژل رویال به قول دبیر همایش گفتگو باهم و کاهش فاصله‌ها و بهره‌گیری از توان فکری پس از یک سال کاری است.

شایان ذکر است ایده برگزاری این گردهمایی از سوی یکی از زنبورداران پیشکسوت صنعت پرورش زنبور عسل جناب آقای عباسی مطرح شده که همگی شاهد تلاش او در پیشبرد اهداف معرفی ژل رویال ایرانی به جامعه به ویژه در شبکه‌های اجتماعی هستند که این ایده‌پردازی نیز جای تقدیر دارد.

اولین گردهمایی ملی ژل رویال ایرانی

نکته اول:

این گردهمایی باتوان و مدیریت بخش خصوصی برنامه ریزی و سازماندهی شده که میزبان، خود زنبورداران هستند در نتیجه بخش خصوصی با اتکا به توانمندی‌های درون‌زای خود این مهم را پی‌ریزی کرده است. این نگاه به درون از مهمترین نقاط اتکایی برای پیشرفت و تحول است.

نکته دوم:

یکی از محصولات ویژه زنبور عسل (ژل رویال) به طور اختصاصی در یک روز کامل مورد مدائقه، کنکاش و بحث قرار می‌گیرد. موضوعات و مباحث علمی و کارشناسی مطرح می‌شود و چالش‌ها و فرصت‌های این تولید توسط بهره‌برداران ارزیابی می‌شود. اینکه در یک بخش از تولید تأمل، تفکر و ژرف‌نگر شویم آن هم توسط مجموعه بزرگی از تولیدکنندگان از سراسر کشور یک امتیاز برای رویکرد به تولید تخصصی، سفارشی محور، افزایش کمی و کیفیت تولیدات است.

سوم اینکه:

در پایان یک سال کاری تولیدکنندگان ژل رویال به هم اندیشی و تبادل تجربه می‌پردازند و این گردهمایی کانون بحث و تبادل نظر به ویژه در سال های سختی که بر تولید می‌گذرد و نیازمند کاهش هزینه ها و صرفه جویی هستیم.

چهارم اینکه:

در نظر است در دو پنل تخصصی زنبورداران ایده‌ها، موضوعات و نقطه نظرات خود را به اشتراک بگذارند و این تبادل نظر یعنی همفکری برای اعتلای یک بخش از صنعت بزرگ پرورش زنبور عسل.

پنجم اینکه:

آخرین دست‌آوردها، تکنیک‌ها و یافته‌های پژوهشی نیز در این گردهمایی به تولیدکنندگان ارائه می‌شود که دست آوردی میمون و مبارک است. بنابراین از هم اکنون باید گفت گردهمایی ملی تولیدکنندگان ژل رویال در متن خود محاسن پرشماری دارد که برازنده است زنبورداران با اشتیاق از آن استقبال کنند و حضوری حداکثری را رقم بزنند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید