آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم

«یک یاعلی» تا حذف 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده عسل

«یک یاعلی» تا حذف 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده عسل

 

تصویب حذف 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده عسل، آگاهی همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را طلب می‌کند.

به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو عسل یک فرآورده خام دامی است و طبق قانون نمی‌بایست تولیدکنندگان آن مالیات پرداخت کنند.

از زنبورداران و مدیران تشکل‌ها انتظار می‌رود در مدت باقی مانده تا طرح این استفساریه در صحن علنی مجلس می‌بایست روند آگاه سازی نمایندگان نسبت به عسل این محصول دامی، که براثر یک برداشت نادرست- خارج از محصولات دامی- مشمول ارزش افزوده شد، بازگشت معافیت مالیاتی آن به همت نمایندگان مجلس شورای اسلامی رقم بخورد.

در جوامع بشری معمولا این گونه است که قشرها و صنوفی همچون کشاورزان که کمترین برخورداری از مواهب و یارانه‌ها را داشته و بیشترین آسیب‌ها را از ناملایمات و طبیعت می‌بینند مساعدت فزونتری در کارشان صورت می‌گیرد.

ولی متاسفانه زنبورداران در این شرایط نه تنها تولیداتشان کمترین حمایت را دارد اغلب به دلیل تورم و گرانی کالاها و نهاده‌ها بازرگانی محصولاتشان در بازار کمتر خریدار دارد.

بنابراین شایسته است باتوجه به زمان باقی مانده زنبورداران تلاش کننده و نمایندگان شهرهای خود را نسبت به عسل و حذف ارزش افزوده آن اقناع کنند.

گویا قرار است هفته آینده این استفساریه در مجلس اعلام وصول شود.

رایزنی با نمایندگان و کسب حداکثر رأی در صحن علنی می‌تواند معافیت عسل را دوباره بازگرداند و بارقه امیدی به بهره‌برداران این بخش بدهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید