آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, عسل درمانی

۱۳ مورد از مهم ترین خواص عسل و سرکه سیب

عمار هاشم تقی

ترکیب دو ماده‌ی خوراکی و البته طبیعی عسل و سرکه سیب هر چند عجیب بنظر می‌رسد، اما این دو ماده باهم یک معجون قدرتمند و ارزشمند را می‌سازند. سرکه سیب عصاره ای است که از سیب گرفته میشود. سپس آن را تخمیر می‌کنند. رنگ آن قهوه ای مایل به زرد است و طعمی تند دارد. در حالی که عسل، طعم کاملا شیرینی دارد. جالب است بدانید بسیاری از خواصی که به این معجون طبیعی نسبت داده می‌شود صحیح نیست و هیچگونه پشوانه‌ی علمی ندارد. به همین دلیل به بررسی خواص عسل و سرکه سیب که مورد تایید مراکز علمی هم هستند، خواهیم پرداخت.


سرکه سیب اگر به درستی با عسل طبیعی ترکیب شود، میتواند در رفع بسیاری از مشکلات و بیماریها موثر باشد. چون که هر یک از این خوراکیها مزایای سلامتی خاص خود را دارند. پس اگر آن‌ها با هم ترکیب شوند، فواید و خواص فراوانی خواهند داشت. همچنین مصرف منظم و مداوم این ترکیب بیمارانی را که مبتلا به بسیاری از بیماری‌های ناشی از ویروس ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، یا هر گونه بیماری‌های وابسته به رادیکالهای آزاد هستند را می‌تواند درمان کند. این مخلوط همچنین در مورد چگونگی مدیریت رژیم غذایی و تناسب اندام با کنترل رژیم غذایی می‌تواند مفید باشد.


فواید و خواص عسل و سرکه سیب
همانطور که می‌دانید خواص عسل بسیار متنوع و گسترده است. همچنین مصرف سیب یا عصاره‌ی بدست آمده از آن نیز برای سلامتی وتقویت ایمنی بدن بسیار توصیه شده است. اما ترکیب این دو ماده پرخاصیت می‌تواند یک معجون بینظیر و ارزشمند بسازد. برخی از مزایای سلامتی که افراد می‌توانند با مصرف ترکیب سرکه سیب و عسل بهره‌مند شوند عبارتند از:


۱. تقویت ایمنی بدن انسان
ماده اسیدی که به علت فرآیند تخمیر در سرکه سیب به وجود می‌آید، اگر با عسل ترکیب شود می‌تواند یک آنتی بادی قوی بوجود آورد. اگر در طول یک هفته دو بار مصرف شود موجب خواهد شد تا افراد به راحتی توسط باکتریها و رادیکالهای آزاد مورد حمله قرار نگیرند. این مسئله می‌تواند از مبتلا شدن افراد به تب و سرماخوردگی‌های معمول جلوگیری کند.


۲. رها شدن از احساس خستگی
احساس خستگی معمولاً به افرادی که فعالیت‌های کاملی در یک روز دارند ورود می‌کند،به دلیل استرس و تنش که می‌تواند تعداد زیادی اسید لاکتیک خون را در بدن انسان تولیدکند و باعث می‌شود که ماهیچه در اصطلاحات پزشکی با خستگی مواجه شود. گاهی اوقات انقباض عضلانی ایجاد می‌کند و انرژی و سرزندگی بدن را کاهش می‌دهد.


۳. رها شدن از معده درد
مخلوط عسل و سرکه سیب می‌تواند مانند یک آنتی بیوتیک فعال باشد که از برخی بیماری‌ها مانند اسهال، درد اپی گاستریک، تهوع و نفخ جلوگیری می‌کند. این مخلوط می‌تواند گلو و مری را از شر هرگونه میکروب و باکتری که می‌تواند باعث التهاب و درد شود، رهایی بخشد. همچنین مخلوط این دو ماده با هم می‌تواند به عنوان دهان شویه استفاده شود. مطمئنا بهداشت دهان ودندان در بهبود مشکلات سیستم گوارشی بسیار موثر است.


۴. می‌تواند سکسکه را کنترل کند
معمولاً مردم سکسکه می‌کنند و هیچ ایده‌ای ندارند جز اینکه سعی کنند خود را غافلگیرکنند و یا آب معدنی بنوشند. اما با مصرف مخلوط سرکه سیب و عسل می‌توانند ازسکسکه سریع‌تر از هر روش دیگری رهایی یابند. توصیه میکنیم حتما این روش رو امتحان کنید.


۵. این ترکیب می‌تواند گرفتگی بینی را التیام بخشد
سرما خوردگی زمانی که باکتری و میکروب‌ها در حفره بینی و سینوس به دام بیفتند، در بدن نفوذ میکند. با مصرف سرکه سیب و عسل می‌توان مخاط را از حفره بینی و سینوس بیرون کرد. (مثل decongestant عمل می کند) و می‌تواند باعث شود که فرآیندالتیام سریع‌تر شود.


۶. سرکه سیب و عسل می‌تواند روند بهبود زخم را سریعتر کند
این مخلوط می‌تواند روند بهبود را برای زخم بسته و باز (زخم خونین) سریعتر کند. روند خونریزی نیز می‌تواند به راحتی متوقف شود و زخم خشک شده را درمان کند. بهتر است برای این مورد در زمان خرید عسل نوع خام آن را تهیه کنید.


۷. مخلوط سرکه سیب و عسل می‌تواند روده را سالم‌تر کند
اسید استات موجود در سرکه سیب و آنتی سپتیک موجود در داخل عسل می‌تواند دیواره روده بزرگ و مواد غذایی را که داخل آنها مصرف می‌شود (حاوی باکتری‌ها باشد) پاک کند. اگر روده بزرگ سالم و خوب باشد، فرآیند جذب مواد مغذی از طریق آن می‌تواند بهتر انجام شود.


۸. این محلول می‌تواند (آکنه) را التیام بخشد.
این مخلوط را می‌توان بر روی آکنه افراد برای کشتن باکتری‌هایی که سبب التهاب می‌شوند و می‌توانند آکنه را از بین ببرند، استفاده کرد. البته توجه داشته باشید شرایط نگهداری عسل و همینطور شرایط نگهداری سرکه سیب برای دور ماندن از باکتری‌ها و فساد غذایی می‌تواند به این روند کمک بیشتر کند.


۹. مخلوط سرکه سیب و عسل می‌تواند اعتیاد به طعم شیرین را مدیریت کند
برخی افراد باید رژیم غذایی خود را با توقف مصرف بیش از حد مواد شیرین، کنترل کنند. افرادی که به طعم شیرین کیک و شیرینی‌ها اعتیاد پیدا کرده‌اند. گاهی اوقات نمی‌توانند اشتیاق خود برای خوردن و نوشیدن شیرینی اضافی را تحمل کنند. مطالعات نشان میدهد که با مصرف این مخلوط می‌توان اعتیاد به مواد غذایی و نوشیدنی‌های شیرین را اداره کرد.


۱۰. این مخلوط می‌تواند سطح گلوکز داخل خون را کاهش دهد
هر دو این مواد خوراکی می‌توانند از گزینه‌های اضافی برای مخلوط کردن با سالاد سبزیجات باشند. بنابراین این محلول عالی با اضافه شدن به سالادها می‌تواند عملکرد قلب را بهبود بخشد. زیرا این ترکیب می‌تواند قلب را از احتمال حمله قلبی محافظت کند.


۱۱. به عنوان داروی طب گیاهی برای درمان درد به دلیل اسید اوریک
این مخلوط می‌تواند بدترین دردهای بیمار را که مبتلا به اسید اوریک می‌شود، تسکین دهد. سرکه سیب می‌تواند سطح پورین را که در مفصل به دام افتاده کاهش دهد و سطح اسید اوریک را پایدار و نرمال کند.


۱۲. این مخلوط می‌تواند به عنوان سفیدکننده دندان‌ها عمل کند
پس از مسواک زدن دندان، این مخلوط را می‌توان بر روی سطح دندانها مالید تا سفید تر و روشن تر شود بدون اینکه منفذی در دندان ایجاد کند. همین موضوع در جلوگیری از بیماریهای گوارشی بسیار مفید خواهد بود.


۱۳. این ترکیب می‌تواند باعث رشد سالم تر موهای شما شود
همانطور که قبلا اشاره کردیم شما می‌توانید با اسفاده از ماسک عسل برای مو هایتان یک تقویت کننده طبیعی بسازید. علاوه بر این با استفاده از شامپو حاوی سرکه سیب می‌توانید رشد موهایتان را سالم تر کنید و از کدر شدن آن جلوگیری کنید. ترکیب این دو می‌تواند برای موها بسیار مفیدتر باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید