آخرین خبرها, اخبار, اعلانات مهم, عسل درمانی

در فصل تابستان و هوای گرم چه عسلی بخوریم؟

برگزاری سومین آیین روز جهانی زنبور عسل 31 اردیبهشت در تهران

عسل باتوجه به منطقه و نوع گیاهی که از آن تغذیه می‌کند، می‌تواند دارای طبعی گرم، خیلی گرم، معتدل و کم باشد. به همین دلیل با توجه به دمای هوا و طبع بدن در فصل تابستان، بهتر است عسل‌هایی که دارای طبع کمی گرم و معتدل هستند، مصرف نمایید. عسل‌هایی که در زیر به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، انتخاب مناسبی برای فصول گرم سال هستند.

  • عسل کنار: عسل کنار دارای طبعی معتدل است و خون تمیز را در بدن جابه جا می‌کند. اگر کم خونی دارید، پیشنهاد می‌کنیم عسل کنار را در فصل تابستان به رژیم غذایی خود اضافه کنید. علاوه براین موارد، عسل کنار باعث تقویت سلامت جنسی، سلامت کلی بدن و رفع سرفه و گلودرد می‌شود.
  • عسل عناب: عسل عناب نیز دارای طبعی معتدل است. اگر مزاجی گرم دارید، مصرف این نوع عسل برای شما توصیه می‌شود. عسل عناب همچنین به تصفیه خون، تقویت قلب، درمان جوش و کهیر، اگزما و مشکلات پوستی خاص در فصل گرم سال کمک می‌کند.
  • عسل گشنیز: یکی دیگر از عسل‌های معتدل، عسل گشنیز است، این نوع عسل عطری قوی و طعم بی‌نظیر داشته و برای درمان حساسیت‌های فصل بهار و تابستان مناسب است. عسل گشنیز به تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان مشکلات گوارشی نیز کمک می‌کند.
  • عسل گون: یکی از انواع عسل‌ها با طبع گرم، عسل گون است. اگر مزاج شما بیش از حد گرم است، این نوع عسل بهترین انتخاب برای شماست. عسل گون به درمان مشکلات گوارشی، عصبی، کلیوی و… کمک کرده و گزینه مناسبی برای درمان پروستات محسوب می‌شود. طعم و عطر فوق‌العاده عسل گون، مصرف آن را برای فصل تابستان بی‌نظیر کرده است.

 

مصرف عسل در تابستان

 

 

 

خواص مصرف عسل در فصل تابستان

عسل می‌تواند یک افزودنی عالی برای هر چیزی از شیرینی‌های تازه گرفته تا یک شربت خنک باشد. عسل نه تنها طعم خوبی دارد، بلکه فواید زیادی برای سلامتی دارد، از کاهش کلسترول گرفته تا کمک به بهبود زخم‌ها. در اینجا چهار مزیت علمی عسل و خواص عسل درمانی را بیان کرده‌ایم:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید