آخرین خبرها, اعلانات مهم

مزیت‌های برتر ژل رویال بر تندرستی

ژل رویال نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می‌شود و معمولاً همه لاروها در سه روز اول زندگی از ژل‌رویال تغذیه می‌کنند، اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد، و تنها ملکه تا آخر عمر از ژل‌رویال تغذیه می‌کند وبه نظر می‌رسد که این نوع غذا باعث به وجود آمدن اختلافات اساسی بین زنبورهای ماده و ملکه می‌گردد به طوری که طول مدت زندگی ملکه پنج سال در حالی است که زنبورهای کارگر 60 روز است واز لحاظ حجم نیز ملکه دو تا سه برابر کارگرها می‌باشد.
مزایای ژل‌رویال بر تندرستی بسیار گسترده بوده و دانشگاه‌های سراسر جهان در حال مطالعه و بررسی این ترکیب جادویی می‌باشند. آنها با تلاشی مضاعف می‌کوشند تا به درک بهتری از مزایای آن دست یابند.

ژل رویال خالص 5 گرم
ژل رویال خالص 5 گرم


برخی خواص ژل رویال:
1- قدرت آنتی اکسیدان ژل رویال:

امروزه آنتی اکسیدان‌ها از اهمیت بسزایی برخوردارند. هر گاه که سلول‌های شما اکسید می‌شوند، در اصل خود شما اکسید می‌شوید و این امر منتهی به مواردی همچون سرطان، بیماری‌های قلبی و شرایط مخرب دیگر می‌گردد. همگی سیب پوست کنده را دیده‌ایم که ظرف چند دقیقه به رنگ قهوه‌ای در می‌آید و این همان چیزی است که در مورد سلول‌های شما در طول زمان رخ می‌دهد.
دانشمندان غذاهای مشخص را کشف کرده اند که در مقادیر عظیمی آنتی اکسیدان داشته که موجب کند شدن و توقف این روند می‌شود، ژل‌رویال یکی از همین موارد است. بنابر گزارش ژورنال شیمی غذایی کشاورزی در سال ۲۰۰۸، ژل‌رویال دارای مقادیر بسیار بالایی از آنتی اکسیدان‌های متنوع است.
2- تعدیل کننده سیستم ایمنی:

از آنجایی که گفته شده ژل‌رویال دارای پتانسیل تعدیل کننده سیستم ایمنی برای انسان است، لذا گروهی از دانشمندان دانشگاه «ریوکیوز» در ژاپن اقدام به آزمایشی کردند تا دریابند آیا ژل‌رویال می‌تواند گسترش خودایمنی سیستمی در موش‌ها را تغییر دهد. اختلالات خود ایمنی، حالتی است که در آن سیستم ایمنی بدن به خودش حمله می‌کند. بیمارهایی مانند رماتیسم مفصلی و بسیاری از آلرژی‌ها از نوع اختلالات خود ایمنی هستند. این موش‌ها از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به لوپوس (یک اختلال جدی در سیستم خود ایمنی) بودند. در طی بررسی دانشمندان دریافتند که موشهایی که با ژل‌رویال تغذیه شده بودند، تأخیر بسیار چشمگیری در ابتلا به لوپوس داشتند و زمانی هم که مبتلا شدند، عمر طولانی تری داشتند.
3- تقویت عملکرد مغز:

کسانی که ژل‌رویال تازه و با کیفیت مرغوب مصرف می‌کنند، نشاط، شادابی و سبکی را تجربه خواهند کرد. تحقیقی در دانشگاه داروشناسی «گیفو» در ژاپن موید این نکات است. به همین دلیل است که هر گاه از ژل‌رویال استفاده می‌کنیم از سطح هوشیاری بالاتری برخوردار هستیم.
4- محافظت از کبد:

تردیدی نیست که کبد یک عضو حیاتی در بدن انسان است که عمل تصفیه را انجام می‌دهد. بیماری‌های کبد می‌توانند منجر به سرطان کبد شوند تنها با نوشیدن آب آشامیدنی کبد شما در معرض ۲۰۰ نوع ترکیب سمی قرار می‌گیرد و اهمیت محافظتی ژل‌رویال از کبد در اینجا بیش از پیش روشن می‌گردد. دانشمندان دانشگاه «ارسیس» در ترکیه با تغذیه ژل‌رویال به موش‌هایی که مبتلا به مسمومیت کبد بودند. دریافتند که تغذیه ژل‌رویال به عنوان یک عامل محافظتی از کبد تنها برای هفت روز موجب تآثیر اصلاحی چشمگیری در بافت آسیب دیده کبد شده است.
5- سوزش و التهاب:

تحقیقات زیادی حاکی از آن است که سوزش و التهاب مزمن یکی از دلایل بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌های مخرب همچون آلزایمر، دردهای مفصلی و برخی از سرطان‌ها می‌باشد. گروهی از دانشمندان آزمایشگاه بیوشیمی «هایا شی با را» در ژاپن تصمیم گرفتند تا عملکرد ضد التهابی ژل‌رویال را آزمون کنند. آنها به آزمایش در مورد «سیتوکین‌های التهابی از قبیل alpha IL,TNF-6 و IL-1 پرداختند. سطوح بالای این ترکیبات بیانگر میزان بالای التهاب می‌باشد آنان دریافتند که مصرف ژل‌رویال باعث سرکوب این ترکیبات التهابی شده و نتیجه گرفتند که ژل‌رویال دارای عملکرد ضد التهاب است.» ژل رویال می‌تواند التیام زخم‌ها را تسریع کند.
6- دیابت و کنترل قند خون:

مطالعات اولیه نشان داده است که ژل‌رویال دارای عملکرد مشابه انسولین است. به هر حال، تا به امروز هیچ آزمایش بالینی که موید این موضوع باشد صورت نپذیرفته است.
سرانجام گروهی از پزشکان آلمانی در بیمارستان دانشگاه (جاستوس- لایبیگ) از ۲۰ داوطلب خواستند تا تست تحمل گلوکز خوراکی را بر روی آنها انجام دهند و بعد از مصرف ۲۰ گرم ژل‌رویال تست دوم را روی آنها به عمل آورند پس از ۲ ساعت قند خون داوطلبان بعد از مصرف ۲۰ گرم ژل‌رویال بسیار کمتر از زمانی بود که ژل‌رویال تغذیه نکرده بودند. نویسنده این مقاله، خود از بیماری قند خون رنج می‌برده که با رژیم روزانه ژل رویال آن را از بین برده است.

همچنین ژل رویال برای بیماری‌های همچون آلزایمر، MS و رفع کبد چرب مفید است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید