اعلانات مهم

پیام تبریک جناب آقای مهندس اکبرپور، مجری طرح توسعه زنبورداری کشور به مناسبت روز جهانی زنبور‌های گرده افشان

امروزه زنبورداری در سطح جهان به‌عنوان یکی از ابزارها و عوامل بسیار تاثیرگذاربر کشاورزی و برنامه ریزی تولید شناخته شده به گونه ای که نقش زنبورعسل را همچون سایر نهاده های ضروری تولید مانند خاک، آب، کود و … بسیار مهم دانسته و موفقیت در تکثیر و تولید مثل گیاهان را مرهون عمل موثر گرده افشانی زنبور عسل و امری حیاتی می دانند.
روز 30 اردیبهشت (30 می) که با همراهی سایر کشورها به عنوان روز جهانی زنبورعسل نامگذاری شده است یادآور نقش موثرو بی بدیل زنبورعسل در تولید محصولات کشاورزی ،تامین غذا وامنیت غذایی کشورها می باشد و باید اذعان داشت زنبورعسل نه تنها در زندگی بشربلکه به دلیل تاثیر مستقیم بر محیط‌زیست، حیات بر روی کره زمین را تحت تاثیر قرار می دهد.
این روز ماندگار را به همه تولیدکنندگان و زحمت کشان عرصه صنعت زنبورداری کشور تبریک و تهنیت عرض می نمایم. امیدوارم با همراهی و همکاری اصحاب صنعت زنبورداری کشور بویژه نقش موثر تشکل‌ها و رفع موانع و چالشها ، در مسیر چشم‌انداز حوزه فعالیت زنبورداری در افق 1404 به جایگاه پیشرو در بخش کشاورزی و ارتقای کمی و کیفی توسعه محصولات زنبورعسل بویژه ژل رویال، زهر زنبور، بره موم، گرده گل و … دست یابیم .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید