اخبار, اعلانات مهم, مقالات, مقالات نشریه

اهمیت آموزش در موفقیت / صادق سهوانی

صادق سهوانی - خبرنگار تخصصی

صادق سهوانی

زنبورداران اغلب پس از برداشت عسل و شروع فصل پائیز کم کارتر از سایر مواقع سال هستند و رسم بر آن است که در این دوره بیشتر به تحکیم روابط فنی وعلمی با کارشان بپردازند. به عبارت ساده‌تر با فراگیری دانش و تکنیک‌های جدید سعی کنند بر معضلات فرآیند تولید فائق آیند، شیوه‌های جدید پدیدآوری را بیاموزند و راهکارهای خود را با همکاران به اشتراک بگذارند و نهایتا در تعامل دو سویه رودررو با کارشناسان و اساتید رشته زنبور عسل تجربیات جدید را بیاموزند.

دقیقا این شیوه در دنیا هم مرسوم است که در فصل استراحت انواع و اقسام همایش‌ها و کلاس‌های آموزشی برای ارتقاء بهره‌وری برگزار می‌شود. به هر روی زنبوردار به عنوان یک تولید‌کننده تخصصی عسل و محصولات زنبور عسل برای نیل به رشد و پیشرفت ناگزیر است چالش کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد، افزایش کیفی  محصولات را همواره در دستور کار قرار دهد. یافتن تدبیر این موضوعات تنها از میسر یادگیری و آموزش فراهم می‌شود.

این موضوع نیازمندی همواره کلیه تولیدکنندگان بخش کشاورزی است که زنبورداران نیز از این امر مستثنا نیستند.  روشن و آگاهید که دانایی، توانایی است و ما وظیفه داریم که برای توانمند شدن زنبورداران تلاش کنیم. خوشبختانه زنبورداران پیشرو امکانی را فراهم آورده که با حضور شش نفر از کارشناسان، محققان و پژوهشگران صنعت زنبور عسل همایش دو روزه آموزشی را بدین منظور پی‌ریز کند. این همان فرصتی است که می‌تواند زنبورداران را به بهره‌وری بیشتر در کار رهنمون سازد.    

این همایش آموزشی روزهای 20 و 21 بهمن ماه سال جاری در تهران مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار خواهد شد. بنابراین فرصت را مغتنم شمرده و از این امکان به بهترین شیوه بهره بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید