اخبار, اعلانات مهم

چهل و هفتمین کنگره بین المللی اپی‌موندیا به سال 2022 موکول شد

خبر فوری

به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو به نقل از سایت اپی موندیا Apimondia آنگونه که تصمیم گرفته شده کنگره بین المللی زنبور عسل که قرار بود در سال 2021 در یوفا (ufa) کشور روسیه برگزار شود به دلیل شیوع بیماری کوید 19 و برای اصرار بر سلامت زنبورداران به سال 2022 موکول شده است.
بنابراین گزارش شورای اجرایی آپی موندیا در رایزنی با کمیته برگزاری کشوری (روسیه) و اتحادیه زنبورداران روسیه تصمیم گرفت که باتوجه به شرایط شیوع بیماری کرونا منطقی‌ترین راه عدم برگزاری این کنگره در سال 2021 است.
البته شورای اجرایی آپی موندیا تصریح کرده که به برگزاری یک دوره کنگره دریوفا روسیه در سال 2022 متعهد باقی می‌ماند و میزبانی کشور روسیه به قوت خود باقی است.
البته قرار است یک نشست مجازی کوتاه در سپتامبر 2021 در همان تاریخ کنگره اصلی در اوفا برگزار شود. این نشست مجازی به ارائه سبک‌های زنبورداری در روسیه اختصاص خواهد داشت. البته گفتگوها و گزارشات خاصی نیز در این نشست مجازی خواهیم داشت، اطلاعات بیشتر در این خصوص در آینده منتشر خواهد شد. شورای اجرایی اپی‌موندیا اظهار امیدواری کرده با خاتمه شیوع کوید 19 در سال 2022 در روسیه کنگره‌ای عظیم با حضور زنبورداران برگزار شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید