جلد نشریات

بیست و هشتمین مجله زنبورداران پیشرو منتشر شد

زنبورداران پیشرو

بیست و هشتمین شماره مجله زنبورداران پیشرو (آذر و دی ماه 99) با اخبار، گزارش‌های تحلیلی و مقاله در 56 صفحه منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مجله زنبورداران پیشرو در سرمقاله این شماره به قلم مهندس ارشاد مرشدی صاحب امتیاز و مدیر مسئول به اهمیت آموزش در ارتقاء صنعت زنبور عسل پرداخته است.
مهندس مرشدی آموزش را یکی از شاخص‌های رشد و توسعه خوانده و گفته اگرچه آموزش های زنبورداری با استفاده از ابزارهای موجود اطلاع رسانی، شبکه‌های اجتماعی و… افزایش یافته ولی کماکان برای تحول جدی در صنعت زنبور عسل کافی نیست.
وی رویکردهای تخصصی دانش محور برای نیل به زنبورداری صنعتی را متذکر شده و می ‌گوید تنها آموزش می‌تواند در این مسیر ما را یاری‌گر باشد. به تعویق افتادن چهل و هفتمین کنگره بین المللی زنبور عسل که قرار بود در سال 2021 در روسیه برگزار شود و تدوین استاندارد خوراک زنبور عسل از اخبار مهم این شماره است.
6 استراتژی بازاریابی که زنبورداران در سال 1400 باید بدانند، سرگذشت «گیلبرت دولتیل» مرد تحول‌ساز صنعت زنبور عسل جهان و ارزش زنبورهای عسل در بادام‌های خودگشن از گزارش‌های خواندنی وجذاب این شماره است.
مقالات علمی ژنتیک زنبور عسل و آشنایی با بیماری لوک اروپایی و صفحه کودکان نیز که به تازگی جای خود را در صفحات زنبورداران پیشرو باز کرده و با مخاطبان ارتباط گرفته از دیگر مطالب این شماره است.
این شماره به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مهندس ارشاد مرشدی در 56 صفحه با گزارش‌های خواندنی دیگر به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان فرا گرفته است.
برای اشتراک با شماره 66121163 و 66121167 (021) تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید