اخبار, اعلانات مهم

زنبورداران فرانسوی متاثر از آب و هوای بد کمترین برداشت عسل را داشتند

عسل چهل گیاه
صادق سهوانی

زنبورداران فرانسه کمترین برداشت عسل درچند دهه اخیر را تجربه کردند. تغییرات آب و هوایی علت اصلی کمی برداشت عنوان شده است. اتحادیه زنبورداران فرانسه اعلام داشته براساس اطلاعات دریافتی از انجمن‌های منطقه ای انتظار می‌رود که برداشت عسل در سال 2021 به 7 تا 9 هزار تن حدود یک سوم برداشت سال 2020 باشد.

به گزارش بخش بین الملل مجله زنبورداران پیشرو به نقل سایت phys.org کریستین پونز رئیس اتحادیه زنبورداران فرانسه گفت: این بدترین برداشت در تاریخ سازمان ما خواهد بود حداقل در 5 دهه اخیر که سابقه نداشته است.

رئیس اتحادیه زنبورداران فرانسه تصریح کرد: زنبورداران در سراسر اروپا تحت تاثیر آب و هوای بد قرار گرفته اند و تغییرات آب و هوایی تاثیر پایداری بر تولید عسل خواهد داشت. وی افزود: سال 2021 سال فاجعه باری برای تولید عسل بود زیرا به استثناء چند منطقه نادر در فرانسه، شرایط برای زنبورهای عسل در بهار و تابستان بسیار دشوار بود با دوره‌های طولانی یخبندان سرما، باران و بادهای شمالی. تغییرات آب و هوایی به زنبورداران ضربه می‌زند و فصل گلدهی زودتر و کوتاهتر می‌شود.

عسل

برداشت عسل جنگلی، کوهستانی و کاج به دلیل کوتاهی فصل گلدهی ناامیدکنننده بود و تنها عسل اسطوخودوس در جنوب شرق مدیترانه محصول خوبی داشت. اتحادیه زنبورداران تخمین می‌زند که فرانسه سالانه حدود 40 هزار تن عسل مصرف می‌کند و بیش از 30 هزار تن عسل وارد می‌کند. حجم صادرات در سال جاری بسیار کم خواهد بود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید